Camareiros e áreas 2020

BENVIDOS AOS FOROS DE ALMANCAX. PODES ATOPAR TODA A INFORMACIÓN QUE BUSCAS SOBRE ALEMAÑA E A LINGUA ALEMÁ NOS NOSOS FOROS.
    Empregada
    Participante

Hola amigos,
    Quería escribir baixo este título con amigos que están esperando e recibindo visados ​​para 2020.
    Soliciteime co meu fillo o 17 de setembro. Consideraron que o salario da miña muller era insuficiente e rexeitáronme a min e ao meu fillo. A miña muller é cidadá turca e ten un permiso de residencia indefinido. Recorremos a través dun avogado mellorando as nosas condicións e estamos á espera. Esperemos que resulte positivamente.
    Deséxolles paciencia a todos os que están esperando.

financiamento leowo
    Participante

Yineden yeniden merhabalar :)
    Bir kaç hafta sonra gelip bir halinizi hatrınızı sormak istedim.
    Ben de geçen yıl sizler gibi beklerken korona yüzünden çok berbat günler yaşamıştım.Bu koşulda elin kolun bağlı beklemenin psikolojik olarak çok yıpratıcı olduğunu çok iyi biliyorum. Ama bu sadece sizin maruz bırakıldığınız bir durum değil. Korona yüzünden yarın itibariyle burada lockdown başlıyor. Marketler, eczaneler ve hastahaneler hariç her yer kapatılıyor. Eylül den beri entegrasyon kursuna gidiyorum. Lockdown yüzünden bugün itibariyle kurs kapatıldı. 11 ocakta tekrar açılacak deniliyor ama resmi bir açıklama olmadığı için kursun tekrardan ne zaman açılacağı konusunda netlik yok maalesef.22 ocakta sınav var. Ve bu süreçte sınava evde kendimiz hazırlanmak zorundayız.
    Sizin sorununuz şu an vizenin çıkmaması ancak unutmayın burada da korona yüzünden her yer kapatılıyor ve işler maalesef erteleniyor. İşinden olan insanlar var. Korona hepimizin hayatını maalesef kötü bir şekilde etkiliyor.
    Bekletilmenin sadece size mahsus olduğunu düşünmeyin. Şayet iş için diploma tanıma işlemim bile askıya alındı.
    Elbette ki bu günler geçecek. Metanetizi ve ümidinizi her daim koruyun.
    En içten sevgilerimle…

p.yilmaz
    Participante

İyi günler herkese kimseden herhangi bir haber bilgi yok mu ?

malesef hala bekliyoruz

Conde de Monte Cristo
    Participante

3 ayı geçti halen bekliyoruz, hiç bir haber yok. Maillere cevap bile vermiyorlar

Ay90
    Participante

3 ayı geçti halen bekliyoruz, hiç bir haber yok. Maillere cevap bile vermiyorlar

benim en son Almanya’dan İstanbul’a gelmişti konsolosluğa meil attım bana covid. Nedeni ile işlemler yavaş ilerliyor herhangi bir belge lazım olursa sizi bilgilendiririz demişlerdi dahada haber yok 4. Hafta olacak evraklarım İstanbul’da tabi red almıştım ben itiraz sonucunu bekliyorum

p.yilmaz
    Participante

Ola amigos,

bizde hala beklemekteyiz, o kadar cok yazdim ve aradimki artik yazma ve arama yasagi koydular. ama birsey ögrendim, bir sayfa var, belgesi eksik olanlar icin takip amacli yapmislar. pandemiden dolayi bazi mektuplar geciktigi icin yada adres yalnis verilmisse, liste yapmislar, ismi gecenler gidip mektupu kapidan alip, eksik evraklari tamamliyorlar.

https://www.berlin.de/einwanderung/service/oeffentliche-zustellungen/

bu sayfadan bakabilirsiniz, en azindan Almanyada olan esler icin, isminiz gecmiyorsa, evrak eksik degil demektir. burda sadece ismi gecenlerin eksik evrak tamamlamasi gerekiyor yada adreslerinde sorun var.

Conde de Monte Cristo
    Participante

Bugün vizem geldi, eşim Alman, vizenin gelmesi 90 günden fazla sürdü, Ankara alman konsolosluğundan başvurmuştum . vize görüşmem çok kötü geçmişti. Bir çok schengen ülkesinden  vize reddim vardı. Eşim sosyal yardım alıyor. 1 ay sonra yabancılar dairesi kefil istedi, kefil imzayı attı. Bi kaç kez eşimi telofonla arayıp sorular sormuş memur. Olumsuz gibi gözüküyordu. Açıkcası pek ümidim yoktu. Bugün vize geldi, baya bir şaşırdım. Umarım sizlerin vizeside en yakın zamanda çıkar. Çok yorucu ve yıpratıcı bir süreçti.

p.yilmaz
    Participante

Bugün vizem geldi, eşim Alman, vizenin gelmesi 90 günden fazla sürdü, Ankara alman konsolosluğundan başvurmuştum . vize görüşmem çok kötü geçmişti. Bir çok schengen ülkesinden  vize reddim vardı. Eşim sosyal yardım alıyor. 1 ay sonra yabancılar dairesi kefil istedi, kefil imzayı attı. Bi kaç kez eşimi telofonla arayıp sorular sormuş memur. Olumsuz gibi gözüküyordu. Açıkcası pek ümidim yoktu. Bugün vize geldi, baya bir şaşırdım. Umarım sizlerin vizeside en yakın zamanda çıkar. Çok yorucu ve yıpratıcı bir süreçti.

sizin adiniza cok sevindim. peki vize gelmeden önce kargodan mesaj falan gelmedi mi yada arayip onaylandi demedilermi. benim esim türkiyede, benden istenen belgeleri 10 aralikta teslim ettim ve hala bekliyoruz.

Conde de Monte Cristo
    Participante

Teşekkür ederim. Onaylandı diye mail gelmedi yabancılar dairesinden. Sabah ups den mesaj geldi, öğleden sonra kargoyu teslim ettiler 62 lirada para ödedim, kargo ücretini konsoloslukta ödediğim halde. Neyseki içinden vize çıktı.

Ay90
    Participante

yeni yılın güzel başladı inşallah hep güzel geçer darısı bizlerin başına her yer kapandı bugün artık ocakta bekleyeceğiz güzel haberler

Conde de Monte Cristo
    Participante

yeni yılın güzel başladı inşAllah hep güzel geçer darısı bizlerin başına her yer kapandı bugün artık ocakta bekleyeceğiz güzel haberler

Teşekkürler Aya90, senin vizen çıktığındada Canı gönülden sevineceğim, forumda gördüm uzun zamandır bekliyorsun, çok mücadele ve emek  verdin , eminim senin vizende gelecek.

Ay90
    Participante

Teşekkürler Aya90, senin vizen çıktığındada Canı gönülden sevineceğim, forumda gördüm uzun zamandır bekliyorsun, çok mücadele ve emek  verdin , eminim senin vizende gelecek.

inşallah o güzel haberler gelir bu kötü günleri bir daha hatırlamamak üzre unuturum gözün formda olsun mutlaka o güzel haberi yazacağım buraya bugün yada yarın elbet o vize gelecek kacarı yok  yolun açık olsun bahtın güzel olsun 🙏🤗🤗

Ay90
    Participante

İyi akşamlar benim maaştan dolayı red gelmişti itiraz ettik eksikleri tamamlandıktan sonra 3 hafta önce yabancılar şubesi biz evrakları İstanbul’a gönderdik onlar sizi bilgilendirecek dediler 2 haftada haber gelmeyince meil attım bana covidden dolayı işlemler yavaş sürüyor denildi 3 hafta sonunda tekrar meil attım bu sefer yabancılar şubesinden tekrar cevap beklenildiğini söylediler bu durumu yaşayan kimseler var mı yada bilgi verecek

Conde de Monte Cristo
    Participante

İyi akşamlar benim maaştan dolayı red gelmişti itiraz ettik eksikleri tamamlandıktan sonra 3 hafta önce yabancılar şubesi biz evrakları İstanbul’a gönderdik onlar sizi bilgilendirecek dediler 2 haftada haber gelmeyince meil attım bana covidden dolayı işlemler yavaş sürüyor denildi 3 hafta sonunda tekrar meil attım bu sefer yabancılar şubesinden tekrar cevap beklenildiğini söylediler bu durumu yaşayan kimseler var mı yada bilgi verecek

Belki bir konu için tekrar yabancılar dairesinin görüşünü almak istediler. Fazlada mail gönderme, ben bir kaç tane üst üste mail gönderdim, kızmışlardı bana

Ay90
    Participante

Belki bir konu için tekrar yabancılar dairesinin görüşünü almak istediler. Fazlada mail gönderme, ben bir kaç tane üst üste mail gönderdim, kızmışlardı bana

artık beklemede kalacağım hep pozitif kalmak istiyorum sonuçlanana kadar 🤗

Stuttgart 12345
    Participante

artık beklemede kalacağım hep pozitif kalmak istiyorum sonuçlanana kadar 🤗

Bence yabancilar dairesi haber yollamamisti tüekiyeye yollasaydi Eger bu kadar uzun sürmezdi islemleri devam ediyo denilmis hep islem sadece almanyada Benim bildigim kadariylan devam eder tüekiyede vizeyi ona göre verir almanya nederse…yorumlarda okuyorum bazende almanya onay yada red verdikten sonra on gün icinde herkesin pasaportu  eline ulasiyo Yani …bence almanyayi bi arayin yada Mail yazin nedir durum diye

Mostrando 15 respostas - 1,261 a 1,275 (1,303 en total)
  • Para responder a este tema Debes iniciar sesión.