Podo mudarme a Bélxica cun permiso de residencia recibido de Alemaña?

> Foros > Sección xeral sobre Alemaña e outros países europeos > Podo mudarme a Bélxica cun permiso de residencia recibido de Alemaña?

BENVIDOS AOS FOROS DE ALMANCAX. PODES ATOPAR TODA A INFORMACIÓN QUE BUSCAS SOBRE ALEMAÑA E A LINGUA ALEMÁ NOS NOSOS FOROS.
    superior Franconia
    Participante

Ola,

Esim Alman vatandasi bende Turk vatandasi olarak Almanyaya geldim su an oturumun cikmasini bekliyorum.2 haftaya kadar elimde olacak Allah”in izniyle.Esim burada su an calismiyor.Bende haliyle calisamiyorum.Soruma gelecek olursak.

Belcikada ev ve is imkanimiz var.Buradan aldigim oturum ile esim ve ben Belcika”ya tasinip orada yasayabilirmiyiz? Esim AB vatandasi statusunde oldugu icin oturacagi evi gostermesi durumunda tasinma hakki var diye biliyorum.Yani Almanyanin bir yerinden baska bir yerine tasinmasi gibi olacak. Acaba benden de bazi sartlar isteyecekler mi? Detaylari nelerdir? Bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa sevinirim.

Xesu7
    Participante

Hai unha papeleira no lado dereito da cadeira, hai unha cama no respaldo da cadeira, hai un armario no lado dereito da fiestra, hai libros no armario, hai un armario ao lado do armario, hai un adorno no armario.

Mostrando 1 resposta (1 total)
  • Para responder a este tema Debes iniciar sesión.